IPB

word, homie! ( ENTER | register )

5 pages V « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> ЕЪР МАКС, айде да си купим
illmatic
post Dec 12 2014, 11:12 AM
post #201

The King from Queens

crew: Platinum members
registered: 28-September 06
playa id: 4

ама не, бе, всеки да си носи, квото иска. Никого не спирам. Но да даеш 5к за обувки е просто малоумно. Ако са обувки за ходени по марс или луната - ок, ама за нормални чепици.. супер тъпо. Сега, ако ги купуваш като инвестиция и тея обувки след някакво време ще струват 10к, или ги е носил майкъл джордан и са супер ценни - тва е съвсем друго нещо.

Да, ако печелиш по 100к на седмица и искаш да демонстрираш социалния си статут, носи си ги, ама и тва е дргуо нещо. Да не говорим, че 90% от хората, които печелят такива пари носят ръчно правени кожени официални обувки, а не кецове..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
lpcrooks
post Dec 12 2014, 11:14 AM
post #202

registered: 3-October 06
playa id: 16

Хората могат да правят каквото си пожелаят с техните си пари, факт. Но това не ги направи по-малко малоумни (IMG:style_emoticons/default/sunglasses2.gif)
+Quote Post
SUPERMAN DAT HO
post Dec 12 2014, 04:51 PM
post #203

Elite Member

playa id: 3

цената им не се е вдигнала сама толкова, явно има достатъчно хора, които да си ги купуват и колко са малоумни и доколко си имат разни странности си е техна работа, аз не бих дал и 10 лв за много неща, за които хората бутат хиляди.

Разликата от пазарна стойност и производствена вече е съвсем друга тема, но пак казвам (IMG:style_emoticons/default/teeth.gif) продължаваме напред, много неща струват х10 и нагоре от производствената им стойност и си ги купуваме
+Quote Post
illmatic
post Dec 12 2014, 05:31 PM
post #204

The King from Queens

ама тук не говорим за уин марджин и разлика между производствена, продажна и пазарна стойност. Да, има много неща, които са надценени, има и много неща, които са малоумни като покупка с оглед на цената им. Аз не казвам, че тея обувки са единствената малоумна покупка, но гаранция са една от подобните.

Понеже пак идва моят сезон и се сещам за примери - една ска, която е средна класа като качество, но на нея пише "богнер" (гъзарска немска марка) е най-скъпата ска в най-големия такъв магазин у нас, като струва над 2000лв. Същата ска като качество, но с различен надпис, струва иначе около 600лв. Да си купиш тая скъпата също е малоумно.. Но тази покупка дори е по-разбираема от тази на маратонките, които струват ТРИЙСЕТ ПЪТИ повече от продажната цена на такава маратонка (пак казвам - не говорим за производствена цена - и продължаваме напред) и е нещо, което при редовно целесъобразно ползване не трае повече от една година..

Тва е все едно да си бърза гъза с пари, защото е гъзарско, имам ги и ще ми свършат същата работа като тоалетна хартия от гледна точка на чистотата на гъза ми. Ми, който иска да го прави, негови са си парите, но е малоумно

Иначе изобщо не отварям темата за надценени продукти, покупки на вещи съобразно парите, с които разполага даденият човек (айфон за 1200лв при месечена заплата по-ниска от това..) и тем подобни неща. (IMG:style_emoticons/default/horror.png)
+Quote Post
beastie
post Dec 12 2014, 06:56 PM
post #205

playa id: 17

Точно за обувките на този егицентричен боклук не бих дал каквато и да е сума. Първо се забавиха цифра време, второ са червени, трето носили са ги показно всички видове негра до изтъркване и втръсване, та тепърва 5к, за да съм като тях преди година е тъпичко. Още по-тъпо би било, ако бях Крискобийтс, който дори да си купи обувките му никак не е Канье бийтс.
+Quote Post
lpcrooks
post Dec 13 2014, 03:19 AM
post #206

playa id: 16

Цената им е такава, именно защото има олигофрени, които биха я платили... И тва е 1 ден, след като ги пуснаха от Найк и бяха разпродадени. 1 ден - от 300 лв. станаха 10000... И за каква пазарна стойност говорим? (IMG:style_emoticons/default/haha.png) Те струваха 10х от производствената им цена за 10 минути. Кой каквото ще да ми обяснява - всеки, дал толкова пари за тия маратонки, е малоумен.
+Quote Post
SUPERMAN DAT HO
post Dec 13 2014, 01:08 PM
post #207

Elite Member

twa че са червени е яко, в смисъл кефи ме като нещо е цялото в 1 цвят (IMG:style_emoticons/default/teeth.gif)

(IMG:http://nk_wp_media.s3.amazonaws.com/files/2014/02/nike-air-yeezy-2-red-october-1.jpg)

нали за ей тва говорим?

а тва, че в момента на некви си места се продават за по 5К при ситуацията, която Стуци описа (тотално незапознат съм бтв) най-много да доведе до тва, че след 2 години разни определени хора имат по над 100 чифта от тея в гаража и ги продават на 150 за да избият поне половината (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
+Quote Post
GEEKED UP OFF THEM BARS
post Dec 13 2014, 08:17 PM
post #208

peem kur

crew: Mеmbers
registered: 25-October 07
playa id: 329

Не ми харесват.

diz post has been edited by GEEKED UP OFF THEM BARS: Dec 13 2014, 08:18 PM
+Quote Post
illmatic
post Dec 13 2014, 08:33 PM
post #209

The King from Queens

и на мен
+Quote Post
SUPERMAN DAT HO
post Dec 15 2014, 11:53 AM
post #210

Elite Member

кание каза, че го боли кура
+Quote Post
GEEKED UP OFF THEM BARS
post Dec 21 2014, 12:11 AM
post #211

peem kur

crew: Mеmbers
registered: 25-October 07
playa id: 329

Купих си черния air Max и официално имам -5% от найк
+Quote Post

5 pages V « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic
1 playa(z) are reading this thread (1 agents and 0 undercover playaz)
0 playaz:

- ЯКАТА РАБОТА date & time: 20th September 2019 - 05:55 AM