IPB

word, homie! ( ENTER | register )

Reply to this topicStart new topic
> пушенето на ЦИГАРИ насам натам
SUPERMAN DAT HO
post Dec 18 2012, 02:00 PM
post #1

Elite Member

crew: Platinum members
registered: 28-September 06
playa id: 3

абе само чета и коментирвам по статуси на мои познати и се разправям с тъпите им приятели, искам сега с моите приятели да нахвърляме за и против, пънчлайнс и прочее

Според мене, естествено от позицията на Непушещ, колкото по-ограничено е тютюнопушенето - толкова по-добре. Не е забранено, не е НЕЛЕГАЛНО, останалите простащини за тва как и къде най-много им се пуши на пушачите си ги слагам на кура. Аналогиите с алкохола щеха да са валидни, ако говорехме за заведения, в които до сега хората са влизали за да си КУПУВАТ цигари. Отбелязвам КУПУВАТ, щото аз може да отивам да пия коктеил или уиски, ама не си го НОСЯ ОТ ВКЪЩИ, където е точно 3 пъти по-евтино.
После, като пия на тоя до мене нищо не му става. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Любо беше пуснал много забавен статус за тва как тоя до него като пие бира и той си поръчва без да го иска (IMG:style_emoticons/default/haha.png) , супер, нали , но тоя до мене като пуши АЗ НЕ ПАЛЯ ЦИГАРА (IMG:style_emoticons/default/winka.gif) или на език на пушач, щото било много яко да си пушиш с кафето, или с алкохола
АЗ СЪМ ДО ТЕБЕ, КОПЕЛЕ, И НЕ МИ Е НИКАК ЯКО.

Владимир Каролев, който моля ти се се беше кандидатирал за КМЕТ (доста неуспешно, ама беше на НДСВ представителя доколкото помня) пуснал статус как тогава треало и обувките да се забранят, щото внасяли бацили и микроби.. еми да, ако ближеш пода, ако си търкаш мутрата в него, ако си изпускаш храна на земята и после си я поставяш в устата е така. Добре, че не е станал кмет, тоя мърльо.

Заведенията фалирали - еми като са си държали клиентелата на факта, че могат да пушат, да фалират. Ебал съм ги. Да правят място за други, по-креативни хора. То, говорейки за изкарване на пари и заетост - да легализираме курвите, да легализираме белото, амфета, тва колко работни места са, приходи за държавата, скок в икономиката! В син сити моеш да си тупаш бело директно на масата, да си шибаш курва, ДА ГИ ИМА В МЕНЮТО (естествено на тройна цена) (обаче па тя така или иначе ше е паднала с легализирането и появата на конкуренция, защитена от комисията за защита на конкуренцията)Oсвен за икономика ше е и удобство за хората, повече клиенти, щастливи работодатели, наети сервитьорки и т.н.

Другото - много ясно, че след като цял живот си пушел по заведения известно време ше ти е гадно и се се дърпаш, ама ше свикнеш. Никой не е умрел от непушене.

Е?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Judge Dee
post Dec 18 2012, 08:59 PM
post #2

crew: str8 P.I.М.P's
registered: 17-October 06
playa id: 35

имам 'карта' на клубове и заведения в Сф където си се пуши. Въобще не разбирам за какво е цялата драма, та подписки стачки бдения на едните и другите.

формулата е проста, след 22:00 става 'частно парти' и съответно може да си пушиш ако ти е кеф (IMG:style_emoticons/default/winka.gif)
+Quote Post
illmatic
post Dec 19 2012, 09:26 AM
post #3

The King from Queens

playa id: 4

ми не. Не може да се заобикаля по този прост начин. Смисъл ако се прави и се пуши, то то не е разрешено и е накзауемо.
+Quote Post
deadlymind
post Dec 19 2012, 09:33 AM
post #4

registered: 29-September 06
playa id: 6

твърдо ЗА пълната забрана! съгласен съм с всичко от първия пост и няма кво да пиша друго в момента.. ако се появи некъв спор, може и да се включа в офанзивата, макар че и на мен ми е писнало от тоя спор вече. пък и не знам в нашия форум на непушачи кой ше е тоя, дето ше е осмели да се обади (IMG:style_emoticons/default/haha.png)

тая "карта" само да я набарам лично пращам инспекторите, предвождани от ЖЕЛЯЗНАТА ЛЕЙДИ ДОКТОР ГЕШАНОВА, която кърти всички димящи отрепки във всяка една телевизия ежесекундно от месеци (IMG:style_emoticons/default/superman.png)
+Quote Post
SUPERMAN DAT HO
post Dec 19 2012, 10:36 AM
post #5

Elite Member

вчера споделих на чочо решението си по казуса:

първо, трябва да отбележим, че имаме 5 страни
държавен интерес
интерес на пушачи
интерес на непушачи
собственици на заведения
работна ръка
(ако изпускам нещо, допълвайте)

в интерес на държавата е всички отдолу да са доволни и да има приходи
пушачите искат да пушат, тва е ясно
непушачите искат заведения без пушене
собственика на заведение иска да има избор, опции некакви
сервитьорки путки майни искат да са на работа, пара да има

Пускаме разрешения за заведения да предлагат цигари и пофтене отвътре на завторено срещу заплащане на съответния лиценз, който е СКЪП.

В заведенията с разрешено тютюнопушене могат да се пушат САМО цигари, закупени от заведението на цена х3.
Уискито ми е малко над х3, принципно може много да ми се пие и да си го донеса, както пушача си носи цигарите, и да ми е много по-евтино, но НЕ. Марлборо - 15 лв за 20 цигари, естествено няма да се продават на по 20, както като си поръчам уиски ми носят 50 грама, не цяла бутилка.
Но в Син Сити на масата ше имаш 3 кутии Кент и щеш нещеш - 50 лв отгоре на сметката.

Кво става - собственика на заведение си преценява дали иска да плати голям лиценз, но да предлага цигари на х3 цена, да изкарва пари от тях, и да бъде интересен за пушачите. Пушача си преценява ако му се пуши - пуши, ако не му се дават х3 пари - стои си у тех. Както аз ако искам да пия, ама неам 100 лв за бутилка, пия такава от 32 в друга обстановка. Като ми се пуши наргиле НЕ СИ НОСЯ моето, не си нося моя тютюн, не си нося моя въглен и плащам като ПОП. (изобщо не знам откъде идва тоя израз бтв, точно па попа не знам дали некъде плаща)
Непушача ИМА избор дали да ходи в заведение за пушачи или за непушачи
Работната ръка не се губи
Държавата е доволна, повече приходи за облагане (IMG:style_emoticons/default/teeth.gif)

Подкрепете ме за кмет и после за премиер и легализирам и марихуаната с много приятно поднесен закон (IMG:style_emoticons/default/teeth.gif)
+Quote Post
SUPERMAN DAT HO
post Dec 19 2012, 10:39 AM
post #6

Elite Member

уточнявам
ако па стане така, че сички заведения си платят СКЪПИЯТ МИ ЛИЦЕНЗ, и не останат заведения за непушачи - значи лиценза ми НЕ Е ДОСТАТЪЧНО СКЪП! и вдигаме цената (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
+Quote Post
Judge Dee
post Dec 19 2012, 10:44 AM
post #7

ного си лош дедли.
ние пък ше минем в нелегалност, ще станем мъченици за табака

http://www.youtube.com/watch?v=OZYHw76KqwQ
+Quote Post
El Tigre
post Dec 19 2012, 12:24 PM
post #8

Хейтър

crew: str8 P.I.M.P's
registered: 15-October 06
from: СОФИЯ
playa id: 29

Явно нема да се получи спор, аз също съм съгласен с Дени.
Иначе не забелязвам заведенията (поне тия, в които ходя) нещо да са по-празни откакто е влязла забраната или откакто е дошла зимата, ама грам не съм видял да са празни. Даже напротив - съвсем скоро ми се случи в 22:30 да няма място да седна да пия една бира. Поне половината ми социална среда е изградена от пушачи и гаранция не са намалили ходенето по заведения. Не разбирам кое му е толко сложното - пуши ти се, излизаш навън за 2 минути, пушиш и всичко е ток. Как па може аз да съм бил пушач 4 месеца след влизането на забраната и да не ми е представлявало абсолютно никва трудност, а някой си да ми мрънка как ше му е студено, примерно. Има един алтернативен вариант - купуваш си електронна цигара, пафкаш си вътре като цар и никой не може да ти каже копче. Производителите на цигари според мен са по-засегнати отколкото заведенията. Не може в цяла Европа едва ли не да я има тая забрана, а на нас, горките галеници, ни е много зле.
+Quote Post
beastie
post Dec 19 2012, 02:16 PM
post #9

registered: 3-October 06
playa id: 17

Искам да си пуша навсякъде, бе !

ПС - днес се замислих какъв е смисъла да набива човек по 100-150 кинта за парфюми при положение, че пуши и се вмирисва на плебей. и къпането също губи смисъл. освен неделното евентуално.
+Quote Post
Judge Dee
post Dec 19 2012, 05:00 PM
post #10

скоро такива парчета и за тютюна
+Quote Post
beastie
post Dec 19 2012, 05:36 PM
post #11

playa id: 17

тази е по-добрата (IMG:style_emoticons/default/bigok.gif)

legalize it Сашо Дойнов will advertise it (IMG:style_emoticons/default/haha.png)
+Quote Post
lpcrooks
post Dec 19 2012, 05:42 PM
post #12

playa id: 16

Начи, аз също агрийвам с на Деян 1-вия пост. Обаче не и с това за лиценза. Това няма как да се случи. Най-малкото няма как да знаеш дали някой пуши от твоите цигари или не (ако си собственик, нали). Освен, ако не визираш тва ВСЕКИ да е задължен да си купи тее 3 кутии като седне на масата. Тогава обаче тва е дискриминация, щото ако отидем ти, Чавчо и аз, ще ядем курецо.

И както сме на вълна курове - тия, дето мрънкат, да ми ядат моя. Искат да приличаме на развитите държави? Ами в повечето не се пуши на обществени места. Обаче като го споменеш тва и се почва как те били много развити, можели да си го позволят и секви такива тъпотии.

Друг въпрос е, че тия, които фалират, фалират не щото не може да им се пуши в заведенията, а щото:

1. Заведенията им не стават за нищо
2. Малко или много е КРИЗА. Да, КРИЗА. Това го пиша, щото други пък ми викат как България винаги си е била в криза (или както е по-модерно рисънтли - в последните 10 години). Е да, ама не. България е в криза от 2009 г.

Та така.
+Quote Post
illmatic
post Dec 19 2012, 06:41 PM
post #13

The King from Queens

мен па ме кефи тая идея на дени.. все ще се намери начин да не пушиш твоите си цигари - ако трябва ще ти броят фасовете. Купил си си 5 цигари от тях, изпушил си 20.. еми доплащаш си за още 15 по техните цени и толкова. Или те гонят и банват от заведението и толкова. Както има начин да не си нося уиски в заведението, така ще проима начин и да не се пуши от цигарите, внесени отвън..
+Quote Post
GEEKED UP OFF THEM BARS
post Dec 19 2012, 07:47 PM
post #14

peem kur

crew: Mеmbers
registered: 25-October 07
playa id: 329

Аз не съм пускал никви коментари (IMG:style_emoticons/default/hmm.gif) И тотална забрана!
+Quote Post
post Jan 7 2013, 07:33 PM
post #15

crew: Members
registered: 28-September 08
playa id: 2 287

Сега са измислили нов начин, как да оцеляват пушачите... от заведението им НОСЯТ малка чинийка или чашка от кафе за пепелник.
Когато попитах в заведението - wtf?
Сервитьорката любезно ми отговори, че на клиента му се пуши и си намира начин, пуши си в чинийката, изпил си е кафето и си тръска пепелта в чинийката.
Съответно очудването ми беше отрязано със "Закона не налага на заведенията да ограничат цигарите, глобите са за пушачите, не за заведенията."

Много яко, аз продължавам да си мириша на цигари, а пушачите не ги глобяват...
(IMG:style_emoticons/default/angry8.gif)
+Quote Post
SUPERMAN DAT HO
post Jan 7 2013, 10:01 PM
post #16

Elite Member

nqkoj по-запознат да сподели кво точно налага закона, щото ми се струва съмнително съдържателите на заведения да не носят отговорност дали вътре се пуши
+Quote Post
illy_23
post Jan 7 2013, 11:29 PM
post #17

registered: 4-February 07
playa id: 103

Не съм чел дословно закона, но и аз мисля така. Друг е въпросът, че 100% и тва се заобикаля.
+Quote Post
deadlymind
post Jan 8 2013, 10:19 AM
post #18

registered: 29-September 06
playa id: 6

тва е голяма глупост, глобите са си баш за заведенията, дори на 99% съм сигурен - изцяло и само за тях, на теб няма кво да ти направят...
+Quote Post
post Jan 8 2013, 10:24 AM
post #19

registered: 28-September 08
playa id: 2 287

Честно казано, не разбирам защо се правят протестите... Протестират, че им нарушавали правото на свободен избор.
Свободния избор да се самоунищожават, като го искат да се самоунищожават в къщи, а не пред хората на публични места. Те не искат своето свободно право, те искат своето право да обгазяват и задушават околните.
Ресторантьори и сервитьори протестираха, защото губели клиенти... Е добре де Мама му стара, вие храна и напитки ли продавате или цигари?
Било криза, така е, а от къде по дяволите пушачите намират кинти за цигари и свободно време за протести?
Разбрахме за правото на пушача да пуши, а дорасъл ли е той да признае правото на тези, които не искат да го правят? Къде е правото да не натрапваш порока си на другите, правото на непушача да не е пасивен пушач?

Понеже идеята на Дени е супер добра, но нереално да се случи... Предлагам и непушачите да протестират. Така или иначе закона не се спазва, ХЕИ не работи след 5 часа за това не ходи по заведенията да глобява физически и юридически лица за нарушаване на забраната. Та протеста на непушача да бъде - "Няма да си платя сметката".
Щом не се спазва закона, и аз няма да го спазвам, няма да си плащам за да се вмирисвам на пор.
Скандал, Скандал, докато приберат чинийките и чашките ала пепелници и пушачите излезнат на вън да се освежават.

+Quote Post
lpcrooks
post Jan 8 2013, 12:51 PM
post #20

playa id: 16

QUOTE(***** @ Jan 8 2013, 12:24 PM) *
Та протеста на непушача да бъде - "Няма да си платя сметката".
Щом не се спазва закона, и аз няма да го спазвам, няма да си плащам за да се вмирисвам на пор.
Скандал, Скандал, докато приберат чинийките и чашките ала пепелници и пушачите излезнат на вън да се освежават.

Евала! Тва ще го пробвам като се прибера в България (ако не са променили закона де).
+Quote Post
illmatic
post Jan 8 2013, 01:16 PM
post #21

The King from Queens

законът предвижда глоба И за пушача И за заведението. Като тази за заведението е несъизмеримо по-висока, естествено.
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 playa(z) are reading this thread (1 agents and 0 undercover playaz)
0 playaz:

- ЯКАТА РАБОТА date & time: 20th September 2019 - 05:51 AM