IPB

word, homie! ( ENTER | register )

Reply to this topicStart new topic
> waffless.fm
Panio
post Feb 23 2011, 12:10 AM
post #1

тромав чичек

crew: Mods
registered: 3-October 06
from: Pld
playa id: 19

Пускам темата да питам някой има ли акаунт там и дава ли инвайти ?
Сайтът е за музика в lossless качество, аз от години избягвам да слушам mp3, но ако и за оригинална музика тръгна да се харча ще стане сложно.. Огромна е разликата между flac и mp3 формата, дори и да е 320 кбпс, особенно пък ако се слуша на някоя свястна уредба, така че бягам от мп3-тата.
Имах акаунт в сайта, надърпах много и то почти всички албуми които са ме кефили и всичко си го пазя, но има и много неща, нови и стари.

Та ако някой отнякъде изнамери акаунт или може да ми даде инвайт има почерпка от мен
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
beastie
post Feb 23 2011, 12:15 AM
post #2

crew: Platinum members
playa id: 17

Защо си решил да теглиш .flac точно от там ? Има стотици блогове , руски сайтове... не виждам смисъл да се буташ на някакво място с покани в 2011-а (IMG:style_emoticons/default/horror.png)
+Quote Post
Panio
post Feb 23 2011, 02:33 AM
post #3

тромав чичек

Знам, ама с тея блогове е досадно, търсене в google и тнт ме уморявя, руските сайтове.. само в определени часове дава регистрации..
Направих си и рег в http://globalnoises.org/forum
ама там за да мога да тегля ми иска над 100 поста.. обаче пък пост можеш да пишеш само на определени места, някви теми искат еди колко си поста че да коментираш в тях.. ебаси насрания сайт.
Кво ги пазят тея флак албуми все едно не са пиратски ?

Ако можеш да ми препоръчаш безпроблемни руски сайтове(такива които си ползвал ) ще е супер (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
+Quote Post
beastie
post Feb 23 2011, 10:29 AM
post #4

http://rappalata.net/flac/

http://respecta.net/lossless/

Естествено тези сайтове са някак свързани с моите предпочитания (IMG:style_emoticons/default/kamionche.gif) Със сигурност има и други подобни. Руснаците са най-злите (IMG:style_emoticons/default/badegg.png)
+Quote Post
SUPERMAN DAT HO
post Feb 23 2011, 11:11 AM
post #5

Elite Member

registered: 28-September 06
playa id: 3

свястна УРЕТБА (IMG:style_emoticons/default/haha.png)
дай линг към тва, моля те
според мене, на УРЕТБА, с прилежащите за една такава възможности , говорители, кабели и прочее разлика между мп3 на 320 кбпс и флак няма как да намериш, hi-fi системите не са направени с такава цел и кривят звука при по-силно свирене където принципно можеш да направиш разлика,
щото ако пък слушаш тихо и мп3 на 192 кбпс ше ти звучи чудесно.
Аз (под Аз виждай човек, който откакто е бил на 6 в дома си има усилвател + колони, не уретба) правя отчетлива разлика едва на последните 1.2 КW колони, но на тях разлика има и в 128 kbps смотано мп3 просто щото те не кривят звук в никва ситуация (щото усилвателя към тях е на 1KW) и вече ако си пусна нещо на флак усещам осезаемо по-чисти високи и средни, ако си пусна хард рок разликата е от земята до небето.
Ама за рап и хаус примерно мп3 на 256 кбпс е напълно достатъчно на квото и да се пуска
+Quote Post
deadlymind
post Feb 23 2011, 11:13 AM
post #6

registered: 29-September 06
playa id: 6

тамАн тва от последните две изречения щех да подчертая.. просто има голямо значение кво точно ше слушаш (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
+Quote Post
Panio
post Feb 23 2011, 04:20 PM
post #7

тромав чичек

Е аз пък правя разлика. И то без значение жанра. В нас имам уредба сони с 5 колони (към 450 w обща мощ).. не е нещо кой знае кво, естествено не може да се сравнява с яките домашни системи дето само бас касата е над 1000 лв, но все пак на нея правя голяма разлика между flac и останалото. 320 мп3-ка все пак си е добре.

Иначе правя разлика дори и на слушалките ми тапи (AKG, 30 лв са) и дори на компютърните ми тонколонки logitec. Явно не се вслушваш достатъчно, или пък ти е все тая, на масата хора им е все тая ама разликата я има.
В редките случаи които тегля мп3-ки гледам да са 320kbps.
Имам тонове двд-та с рапове и други музики от едно време 128 kbps е масата от музиката, рядкост да има някви 256.. ми ся като си ги пусна да ги чуя са направо за хвърляне тея дискове.

Големият минус на flac-a е че яко пълни хард диска преди човек да се усети.
+Quote Post
Panio
post Feb 23 2011, 04:53 PM
post #8

тромав чичек

dwayne, да използвам темата и това че очевидно разбираш от колони, усилватели и разни показатели.
За съжаление и абсурд уредбите от тоя клас дето е моята вървяха едно време без суб уфер и така и си останах. Търся да й взема подходящ. Двете големи колони са с обща мощ 250 W. + двете странични и средната колона става общо 425 W

Суб уферът трябва да е с отделно захранване. В книжката пише следните показатели SUPER WOOFER: Voltage 1 V, impedance 1
kilohms

Та горе долу... марки, цени и тнт за суб уфер който е подходящ за такава уредба и въпреосните хави voltage 1 v impedance 1 kilohms
+Quote Post
SUPERMAN DAT HO
post Feb 24 2011, 02:31 PM
post #9

Elite Member

registered: 28-September 06
playa id: 3

начи аз и преди съм ти писал, не харесвам субуфъри и според мене истинската колона има бас, който запълва необходимостта от отделен такъв
съвет не мога да ти дам, но принципно щом ще е с отделно захранване, значи със сигурност ще има и вграден усилвател, значи трябва да съобразиш колко ома са колоните ти с желания субуфър за да не изгориш едно от двете (според зависи вече как ще ги вържеш, субуфърите с усилвател имат и изход за колони..)

за мп3тата, да ти кажа, че
човешкото ухо има диапазон на херци които възприема/чува, и 256 кпбс и 320 кпбс мп3 го запълват (IMG:style_emoticons/default/smile.gif), честно, ако правиш разлика между двата вида мп3, значи проблема е в тва как са рип-нати, не в компресията попринцип.
а като отворих темата, има и ужасяващо рипнати флакове, като тук естествено има и значение ОТ какво се взимат, примерно
Един cd диск, във вида на тва, което се продава насам натам не е най-качествения носител на музика, и мисълта ми е, че
ако използваме него за източник на FLAC или mp3 на 256, aре за по-сигурно 320 кпбс, разлика между двете няма да има.

цдто принципно се записва на 16 бита 44.1 кхз, може да бъде записано на 88.2 кхз обаче с неква професионална техника, а двд аудио може да бъде на 24 бита 192 кхз стерео или 96 кхз в 5 канала, което ако го рип-ваш вече можеш да гониш доста по-голямо качество, но накрая моето цд и твоето джд рипнати ще се казват едно и също .flac (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
пиша за разни херци, понеже звука преди да достигне до ухото ти е вибрации и трептения
+Quote Post
Panio
post Feb 27 2011, 10:56 PM
post #10

тромав чичек

Спрях се на "pioneer s 21 w" 210 лв и започвам да пестя за него. Това че колоната трябва да има достатъчно бас, за да няма нужда от суб уфер... не знам, не мисля така. Поне в моя случай не е така, имам 3 степени на баса на моите колони, но дори и на най-високата степен мисля че има нужда от още бас и суб уфер.

Bizte, яки са линковете и надърпах доста работи ама можеш ли да ми кажеш някав такъв сайт и за друга музика освен рап.
+Quote Post
beastie
post Feb 27 2011, 10:59 PM
post #11

torrents.ru ? (IMG:style_emoticons/default/teeth.gif) не бе не знам аз съм ограничено рапе (IMG:style_emoticons/default/bblack.gif)
+Quote Post
Panio
post Sep 7 2011, 11:00 PM
post #12

тромав чичек

QUOTE(dwayne @ Feb 24 2011, 03:31 PM) *

Един cd диск, във вида на тва, което се продава насам натам не е най-качествения носител на музика

Пак отворих темата и видях стария ти пост. Какво имаш предвид под това че cd-то не е най-качествен носител на музика ? Кой трябва да е, винилът ли ?
Аз си дърпах наскоро разни рипнати винили, просто не можех да намеря по друг начин музиката и звучеше доста ужасно, някви пращенета и тнт.
Иначе скоро разни музики дето изринах нета за 320kbps mp3 или flac аака и не ги намерих никъде, та се наложи да ги дърпам от slsk в 192kbps mp3 вариант. Та не знам дали компресията като цяло в 192kps е достатъчна, струва ли си да си ги поръчвам оригинални по ebay или amazon например и дали ще има разлика ?

Иначе до одеве си правих тестове на разни музики дето ги имам в 192kbps мп3-ки и flac версиите им. Някой звучаха абсолютно 1 към 1, а други имаха ГИГАНТСКА разлика в полза на flac-a.

пп
Бизте, айде бе, изнамери от някъде подобни руски сайтове като тези 2-та с рап дето ми даде. Те са мега добри и има доволно много неща, ама ми трябват такива и за други жанрове.
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 playa(z) are reading this thread (2 agents and 0 undercover playaz)
0 playaz:

- ЯКАТА РАБОТА date & time: 18th September 2019 - 01:16 AM