IPB

word, homie! ( ENTER | register )

Reply to this topicStart new topic
> БГ или навън?
G's
post May 9 2013, 01:59 AM
post #1

crew: str8 P.I.М.P's
registered: 3-October 06
playa id: 12

Тази тема може да ви изглежда елементарна. Каквото и да се е случило всички сме приятели тук. Въпроса ми е какво можеш да очакваш като се прибереш? Какво вие искате от това да сте извън България? Не искам саркастични отговори. Сериозно питам за плюсовете и минусите които вие бихте посочили. Полемичните дебати са очаквани (IMG:style_emoticons/default/winka.gif)

П.С. Марникс иска да се регистрира във форума да си говори за футбол и фитнес.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
beastie
post May 9 2013, 10:46 AM
post #2

crew: Platinum members
playa id: 17

Мен лично ме спира това, че не желая цял живот постоянно да говоря и да мисля на друг език. Иначе с удоволствие бих живял на място, където няма зима.
+Quote Post
El Tigre
post May 9 2013, 11:39 AM
post #3

Хейтър

crew: str8 P.I.M.P's
registered: 15-October 06
from: СОФИЯ
playa id: 29

QUOTE(beastie @ May 9 2013, 11:46 AM) *

Иначе с удоволствие бих живял на място, където няма зима.

+1. Иначе мен най-много ме спира фактът, че ще ми е доста трудно да се откъсна от социалната си среда. За мен има и до няква степен истина в клишето, че ако всички излезем навън, нищо няма да се промени в България. От другата страна пък е тва, че всеки е свободен да си търси щастието там, където иска.
Темата наистина е доста спорна и дълга. Ако някой ме провокира да я дискутирам, бих го направил (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
+Quote Post
lpcrooks
post May 9 2013, 12:08 PM
post #4

playa id: 16

Аз имам само 1 питане - като стоиш там какво точно си направил, за да промениш България?
+Quote Post
El Tigre
post May 9 2013, 01:36 PM
post #5

Хейтър

crew: str8 P.I.M.P's
registered: 15-October 06
from: СОФИЯ
playa id: 29

Най-малкото на тоя етап си прекарвам тук работоспособните години, пък за в бъдеще кой знае (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Естествено, аз сам не мога да променя нищо и тва е колективна работа.
+Quote Post
deadlymind
post May 9 2013, 06:38 PM
post #6

registered: 29-September 06
playa id: 6

най-малкото внасяш осигуровки и плащаш пенсията на баба ми, примерно.
+Quote Post
post May 9 2013, 09:44 PM
post #7

crew: Members
registered: 28-September 08
playa id: 2 287

Човека който отива да си търси щастието навън гледа малко от една леко егоистична позиция - той отива навън, за да даде по-добро бъдеще на себе си и на децата си.
Въпроси като "С какво печели БГ това, или какво ти даваш на БГ през това време" са излишни, защото отговора е ясен - НИЩО.
Тук вече излиза инстинкта за самосъхранение, да подобриш своя статут, да дадеш по-добро бъдеще на децата си (нали все пак за това живеят хората). А за съжаление в БГ отдавна това нещо е непостижимо, или поне в близко бъдеще - неясно.
Честно казано аз бих живяла на място, където да се чувствам по-сигурна и по-защитена, ако ще социално, здравословно и т.н целия пакет услуги, които една държава трябва да поеме за да се чувстват нейните граждани добре.
Да, аз сега работя тук, изкарвам пари, внасям осигуровки на нашите баби, но... като гледам какви хора и деца израстват около мен, почвам да се съмнявам, че като остарея един ден, е така някой ще хване да напише, че работи яката, за да изкара пари и да внесе осигуровки на старците (включая мен)
просто не виждам бъдеще в подрастващото поколение и като цяло социалното положение на страната.
Всички умни и способни бягат.
остават роми, бедни, мързеливи, дето си мислят, че някой им е длъжен.
Никой на никого не е длъжен, отдавна тук нещата са на принципа - помогни си сам.
Останаха малко човечни хора, всеки иска да те прецака, измами, да те засече на светофара ако ще... или да не те пусне да пресечеш.... да те опуши в заведението, в което е забранено да се пуши, да вкара дъщеря ти в чалга бизнеса с приституция...да каже - здрав си , а ти да се прибереш у вас с неясна смъртоносна диагноза...
Това се случва защото хората нямат стимул да дават най-доброто от себе си в професията си, или просто е така за общото благо!
Сега сигурно ще ме наплюете, че хейтя яко БГ,
Моля ви не ме разбирайте погрешно - обожавам тази страна заради природата й, разположението й на картата, заради прекрасния климат и морето и планините, и туризма, и запазената история която има.
Но уви, това едва ли дава голям шанс за едни добри старини...или бъдеще на млад човек...
+Quote Post
Judge Dee
post Jul 9 2015, 03:41 PM
post #8

registered: 17-October 06
playa id: 35

След 5 години в републиката ще си се прибирам в Чуждестрания.
Мисля нов живот да почна, да се оженя за годеницата ми и да се размножаваме.

На изпроводяк измислих яка иновация в бачкането.

Накратко:

Това е семейна фирма създадена от деца на активни борци. Всички шефски места са за роднини. Ироничното е че единствено вуйчото на собственика, който е шеф на трансорта, краде от фирмата / племенника си. Шото така е свикнал от соца. Всички във фирмата знаят и като се появи някъде и става паника да се заключват неща.

Иновативното предложение което направих, като R&D Manager, е да му монтираме GoPro камера. Това ще е първата мобилна охранителна камера в цял свят доколкото ми е известно, и съм сигурен драстично ще намали злоупотребите.
Пратих предложението на ръководството. Всички са го прочели, но никой никакъв фийдбек не дава.
Само един HR днес ми каза че често си препрочита мейла сутрин за добро настроение (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
+Quote Post
SUPERMAN DAT HO
post Jul 9 2015, 05:18 PM
post #9

Elite Member

registered: 28-September 06
playa id: 3

аз само не разбирам след като всички знаят и никой не прави нищо, т.е. са ОК , решение на какво е гоупро камерата? (IMG:style_emoticons/default/teeth.gif)

По-скоро може да му издадете една магнитна карта, която да заключва всякакви шкафчета и вратички когато е в близост (IMG:style_emoticons/default/haha.png) тва ше го ограничи до сандвичи, бонбони и неща, зарязани на октрито,
ако изобщо е необходимо да се ограничава човека

към къде поемаш?
+Quote Post
Judge Dee
post Jul 9 2015, 05:38 PM
post #10

registered: 17-October 06
playa id: 35

ми примерно, той ше стане по отговорен (IMG:style_emoticons/default/exciting.png)
освен това ако нещо не е правено, го правиш за да видиш кво ше стане - основен лабораторен принцип
- към бавария
+Quote Post
SUPERMAN DAT HO
post Jul 10 2015, 12:37 PM
post #11

Elite Member

registered: 28-September 06
playa id: 3

гърците няма да им върнат еврата, нали знаеш.. (IMG:style_emoticons/default/teeth.gif)
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 playa(z) are reading this thread (1 agents and 0 undercover playaz)
0 playaz:

- ЯКАТА РАБОТА date & time: 25th August 2019 - 05:25 AM